واقعیت افزوده موفقیت : داشتن یه روز بهتر با به روز بودن

تازه ترین ها

سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته

سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته

  سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته از 25 تا 27 آذرماه سال جاری به مناسبت...

مقالات علمی

مقالات علمی

  به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی در زمینه قیر و آسفالت  و نفت و گاز کشور و  بهبود بخشیدن...

 ارتقای فعالیت در حوزه نفت

ارتقای فعالیت در حوزه نفت

همکاری ۵ پارک علم و فناوری برای ارتقای فعالیت در حوزه نفت تفاهم نامه همکاری میان پارک‌های علم...

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک   به گفته منابع آگاه، روسیه قصد دارد پیشنهاد کند که...

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟ حجم گاز درجای میدان کیش...

مهندس میر شفیع-معاونت شرکت ساخت و توسعه آزاد راهها

 

Image result for ‫مهندس میر شفیع‬‎

 

تمام آزادراه ها باید در دوران اجرا و قبل از شروع بهره برداری بازرسی ایمنی شوند

 

از ديرباز توسعه اقتصادي در گرو توسعه بازرگاني بوده وتوسعه بازرگاني نيز وابسته به پيشرفت تكنولوژي حمل ونقل بوده است.شواهد موجود در داخل كشور وحتي دركشوهاي خارجي نشاندهنده اين حقيقت است كه وجود امكانات حمل ونقل كارآ در اندازه گيري ميزان رفاه اجتماعي اهميتي قابل توجه دارد. از آنجا که حمل ونقل يكي از عمده ابزارهاي اصلي توسعه است؛ لذا به مناسبت برگزاری دومین نمایشگاه حمل و نقل، راهسازی و راهداری و اهمیت حمل و نقل در توسعه اقتصادی کشور گفتگویی انجام دادیم بامهندس حسین میرشفیع معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور که مختصری از آن به شرح زیر می باشد:

درخصوص اقداماتی که توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل در زمینه احداث آزاد راه های سراسر کشور در دولت یازدهم و اوایل دولت دوازهم  صورت گرفته برای ما کمی توضیح دهید؟

مجموعا آزادراههای کل کشور که به بهره برداری رسیده  تا الان حدود 2400 کیلومتر می باشد و در حدود 1200 کیلومتر آزادراه هم در دست احداث می باشد.در دولت یازدهم 400 کیلومتر آزادراه به بهره برداری رسید. معمولا پروژه های آزاد راهی چون حجم سرمایه گذاری بالایی دارد دوره ساخت آن زمان بر می باشد. برخی ازپروژه  ها برای دوره های قبل بوده که در این دولت افتتاح شده و تعدادی هم در این دولت پایه ریزی شده که در دوره های دیگر افتتاح خواهد شد.نکته قابل توجه در 1200 کیلومتر پروژه دردست احداث این است که در طی یکی دوسال اخیر با سرعت اجرایی بالایی دنبال شده و پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه ای داشته است.

پیشرفت فیزیکی آزادراه تهران شمال در طی این دوسال نسبت به کاری که دربیست سال گذشته صورت گرفته  بر کسی پوشیده نیست همین طور در آزادراههای اصفهان شیراز ، اراک-خرم آباد،حرم تا حرم و کنارگذر جنوبی تهران هم که پروژه های خیلی بزرگی هستن همین پیشرفت را داشتیم به طوریکه امیدواریم بخشی از کنارگذر جنوبی تهران و بخشی از کنار گذر شرق اصفهان تا آخر امسال به بهره برداری برسد و همینطور آزاد راه شیراز- اصفهان در سال 97 قابل بهره برداری است همچنین امسال قسمتی از آزاد راه ارومیه تبریز به بهره برداری رسید که مابقی آن نیز تا سال آینده تکمیل می شود البته به صورت دقیق و عددی نمی توان گفت چند کیلومترآزاد راه در این دولت احداث شده اما  می توان پیشرفت فیزیکی آن را که قابل ارائه هم می باشد با سالهای گذشته سنجید و اختلاف قابل ملاحظه آن را درک کرد.

با توجه به تلفات نسبتا بالای جاده ای ناشی از تصادفات در کشور؛ جهت  امنیت و ایمنی هرچه بیشتر راه های کشور شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل چه اقداماتی را انجام داده است؟

مشخصات هندسی راه ها طبق یکسری استاندارهایی که توسط سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می شود رعایت می شود که اخیرا این مشخصات ارتقا پیدا کرده و از نظر فنی ، دیتیل و مشخصات، حاشیه امنیت بالاتری  را به خود اختصاص داده است از طرف دیگر  ضوابطی در داخل وزارت راه و شهرسازی اجباری شده است با این مضموم که تمام آزادراه ها باید در دوران اجرا و قبل از شروع بهره برداری بازرسی ایمنی شوند و وقتی پروژه ای به بهره برداری میرسد ضوابط ایمنی در آن کاملا رعایت شده باشد. برای اجرای این ضوابط ما در حین اجرا از مشاوران  و متخصصان استفاده می کنیم و همینطور قبل از بهره برداری هم مراحل تصویب و تحویل پروژه خواهیم داشت که تمام موارد ایمنی در این مرحله کنترل مجدد می شود.البته باید ذکر شود که عمده تلفات جاده ای ما مربوط به خود بحث راه نیســت. نحـوه بهــره برداری از جــاده ها ،خستگی راننده ،سبقت های غیر مجاز و عدم رعایت علائم و تابلوهای راهنما چه توسط راننده و چه توسط عابرین پیاده بخش اعظم تلفات جاده ای ما را شامل می شود و نیزدر حوزه راه های روستایی تردد دام و وسایل نقلیه از قبیل تراکتور باعث تصادف و تلفات نیـروی انسـانـی می شود .که در کل  آموزش و رعایت مباحث ایمنی و همینطور  نصب دقیق علائم و تابلوها در محل های مناسب زیاد هزینه بر نمی باشد و همین طور این موارد  از وظایف حوزه ساخت و توسعه نیز خارج می باشد.  با رعایت این موارد می توان تلفات ناشی از تصادفات را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داد.

جنابعالی به الکترونیکی شدن عوارض راهها  در مصاحبه های گذشته اشاره کردید در حال حاضر چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته و چند درصد از آزادراه ها به این تکنولوژی مجهز شده است؟

این کار از چند سال پیش شروع شد که ما بتوانیم عوارض را به صورت الکترونیکی دریافت کنیم از طریق وزارتخانه و با همکاری بانک مسکن این سیستم را در تعدادی از آزادراهها مستقر کردند در واقع این سیستم به به این صورت می باشد که برچسب های  الکترونیکی توسط کاربران آزادراه ها تهیه میشود و آن را بر روی خودرو نصب می کنند هنگامی که از محل استقرار دستگاه های الکتونیکی پرداخت عوارض عبور می کنند مشخص می شود این وسیله عوارض را پرداخت کرده و از کیف پول الکترونیکی مبلغ قابل پرداخت کسر میشود بدون اینکه خودرو  توقف داشته باشد. در تهران و پردیس، بزرگراه قم تهران وبندرامام- اهواز این سیستم نصب شده است.البته به واسطه ای این که مردم باید این تگ را تهیه، نصب و شارژ کنند و از طرفی این سیستم هنوز در تمام آزاد راه ها نصب نشده است باطبع این سیستم خیلی فراگیر نبوده است.  در آینده نزدیک طرحی را اجرایی خواهیم کرد که دیگر نیاز به خرید تگ نخواهیم داشت و کارنیز انحصاری در اختیار بانک مسکن  نخواهد بود هر کسی تمایل به استفاده از این خدمات را دارد می تواند یک کیف پول معرفی کند که این کار رااز طریق هربانک یا حتی اپلیکیشن های موبایل نیز می توان انجام داد. قبلا باید برچسب بر روی خودرو نصب میشد الان این سیستم پرداخت الکترونیکی به صورت پلاک خوان می باشد و این زحمت نیز از اقدامات استفاده کنندگان حذف شده است.البته تمام آزادراه های کشور و خطوط اصلی قراراست فقط به صورت الکترونیکی عوارض را جمع آوری کنند در واقع به صورت پلاک خوان قبض به راننده اعلام شود و طی مدت معلومی این قبض از کیف الکترونیکی راننده یا از طریق سیستم های الکترونیکی دیگر مانند قبض های جریمه توسط راننده پرداخت شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که اگر کسی تمایل به استفاده از پرداخت الکترونیکی را ندارد از خیلی از آزادراه ها نمی تواند استفاده کند و برای استفاده از تعداد معدودی ازآن ها نیز باید به راه های فرعی کنار آزادراه ها تغییر مسیر داده و عوارض خود را پرداخت کند.

 دیدگاه جنابعالی در خصوص  حمل و نقل هوشمند چیست؟ و آیا تاکنون از این تکنولوژی در کشور ما استفاده شده است؟

 ظرفیت بخش خصوصی جهت ایجاد سیستم حمل و نقل هوشمند در کشور بسیار بالاست متاسفانه سیستم اداری کشور کند عمل می کند و باعث کاهش سرعت در استقرار اینگونه سیستم های هوشمند می شود به نظر بنده اگر این اقدامات انجام گیرد یک ارزش افزوده بسیار بالایی را در آینده برای کشور ایجاد می کند.البته زمینه های این سیستم در سازمان های مختلف در حال فراهم شدن می باشد به طور مثال در سازمان راهداری شاهد هستیم توزین در حال حرکت و کنترل حمل و نقل های عمومی به صورت هوشمند در حال انجام است هرچند جا دارد که خیلی بهتر از اینها عمل شود. متاسفانه در بحث ETC ما یک سال است که درگیر سیستم های اداری داخلی خودمون هستیم و امیدواریم هرچه سریع تر بتوانیم این موانع را پشت سر بگذاریم.

 

اگر اجازه قراداد بستن به ما بدهند ما این سیستم را ظرف مدت 6 ماه در سراسر کشور پیاده می کنیم به دلیل اینکه کارهای مطالعاتی، خدماتی و هماهنگی های آن انجام شده است. فقط در حال حاضر منتظر صدور مجوز هستیم تا قرارداد را ببندیم.بنده به تلاش و تجربه  همکارانم اعتقاد دارم حتی سرمایه گذار قوی در این بحث انتخاب شده و بحث رقابتی در این راستا نیز پیش بینی شده است در کل  دیدگاه بنده در این زمینه مثبت می باشد.به طور مثال کسانی که از آزاد راه تهران- ساوه استفاده می کنند به اندازه نیم ساعت می توانند در زمان عبوری خود صرفه جویی کنند که اگر این زمان را بخواهند پشت صف های ترافیکی پرداخت عوارض صرف کنند عملا این آزاد راه مفید واقع نمی شود. در پردیس نیز به همین صورت خودروها باید زمان زیادی را صرف  عبور از محل پرداخت عوارض کنند ضمن این که این توقف ها باعث ایجاد تصادف هم میشود که نمونه های آن در سال های اخیر کم نبوده؛ در هر صورت با وجود ETC بسیاری از این قبیل مشکلات حل خواهد شد.

در خصوص احداث آزاد راه تهران- شمال  و زمان بهره برداری از این آزاد راه کمی توضیح دهید؟

آزاد راه تهران شمال با توجه به حجم سرمایه گذاری که نیاز داشته وفرآیند هایی که اتفاق افتاد در طول دوران اجرای آن کمی با آزادراه های دیگر در کشور متفاوت می باشد.این آزاد راه قرار بود با سرمایه گذاری صد در صد بخش خصوصی انجام شود و بعد تبدیل شد به سرمایه گذاری 50 درصدی دولت و 50 درصدی بخش خصوصی، که این بخش خصوصی زیر نظربنیاد مستضعفین فعالیت خود را انجام می داد به همین دلیل عملا ما در انتخاب پیمانکار و فرآیند سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه دخالتی نداشتیم. این پروژه بعد از اینکه یک شرکت چینی اعلام آمادگی کرده بود که بخشی از منابع مالی را تامین کند به آن شرکت واگذار شد که عملا با گذشت زمان زیادی پیشرفت چندانی در منطقه یک این پروژه دیده نمیشد.بعد از فرآیند های طولانی و پیگیری های زیادی که انجام شد منطقه چهارپروژه (حدفاصل مرزن آباد تا چالوس ) به بهره برداری رسید که متاسفانه اون منطقه هم نقص هایی داشت که بعد از افتتاح  به مدت یکسال و نیم منطقه مذکور مسدود شد تا رفع نقص شود که بخش اعظم آن مربوط به ریزش کوه بود که برطرف شد و این منطقه مجدد راه اندازی شد. در زمان دولت کنونی با هماهنگی ها و ارتباط خوبی که بین بنیاد مستضعفین و اداره راه وجود داشت قرارشد این پروژه مستقیم زیر نظر وزیر و رییس بنیاد مستضعفین مدیریت شود که هر دو طرف نماینده ای را برای رسیدگی به امور مربوطه انتخاب کردند. شرکت آزاد راه که کل سهام آن در اختیار بنیاد مستضعفین می باشد مسئولیت اجرایی این پروژه را دارد و بعد از اینکه کارهای باقیمانده شرکت چینی تعیین و تکلیف شد مابقی کار را به شرکت های پیمانکار قوی ایرانی واگذار کرد و در حال حاضر به سرعت کار در حال  پیشرفت است. پروژه ای که ظرف 20 سال حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت در عرض دو سال گذشته 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برنامه ریزی شده به زودی این منطقه به بهره برداری برسد و مهمترین منطقه هم منطقه یک پروژه می باشد که حدفاصل تهران چالوس را کوتاه می کند و مستقیما از کن با جاده ای به طول 32 کیلومتر مردم به شهرستانک می رسند. مناطق دو وسه پروژه هم کماکان در دست احداث می باشد.خوشبختانه امسال منطقه دو این پروژه که تونل بزرگ البرز نیز جز این منطقه می باشد شروع به کار کرده است و پیمانکاران آن انتخاب شده است. دراین منطقه دیگر تونل کندوان را نخواهیم داشت به همین دلیل بایداز لحاظ مشخصات هندسی و فاصله صرفه جویی شود. با در نظر گرفتن جوانب پروژه؛ در حدود سه سال هم احداث این منطقه زمان خواهد برد.در مورد منطقه سه به طول 50 کیلومتر مذاکراتی با سرمایه گزارهای مختلف خارجی انجام شده و مطالعات نیز در حال تکمیل است تا بتوانیم در این خصوص نیز برنامه ریزی کنیم. البته آزاد راه تهران شمال به تنهایی راهگشا نخواهد بود و ما باید یه فکر اساسی در مورد ترافیک درون شهری گیلان و مازندران نیز بکنیم که خوشبختانه با استقبال خوبی که سرمایه گزاران داشته اند ما داریم آزاد راه سراسری گیلان مازندران را قطعه قطعه عملیاتی می کنیم که در زمان بهره برداری آزاد راه تهران شمال بتوانیم هدایت ترافیکی خوبی بین این آزادراه و هراز و فیروزکوه و چالوس داشته باشیم.

به عنوان سوال آخر نظر شما را در مورد نمایشگاه ها و همایش های تخصصی در زمینه راه و ساختمان و حمل و نقل چیست؟

 

بخش حمل و نقل نقش تاثیر گذاری در اقتصاد کشور دارد و از طرفی علم و دانش با سرعت بالایی به سمت تکنولوژی و پیشرفت  در حال حرکت می باشد. اگر ما بخواهیم صنعت حمل و نقل را متناسب با رشد و تکنولوژی هدایت کنیم حتما باید یک تبادل فکری مناسبی را بین بخش های مختلفی که درگیر صنعت هستند ایجاد کنیم.این که فقط منحصر کنیم به برگزاری یک سری سمینارهای عادی که یکسری مقالات ارائه بشود به نظر بنده کافی نیست. حتما باید نمایشگاه ها تنوع بیشتری پیدا کند. ارتباط ما با عوامل ذی نفع در بخش راه و حمل و نقل ارتباط قوی تر و گسترده تری باشد و یک شبکه بخش خصوصی ایجاد شود برای اینکه ارزش افزوده این صنعت را زیاد کند یک بحثی که به نظر بنده می تواندخیلی موثر باشد و ما در حال شکلگیری آن هستیم یک نمایشگاهی از پایان نامه های فارغ التحصیلان رشته حمل ونقل برگزار کنیم که البته کمک نشریه شهروساختمان نیز موثر خواهد بود تا این فراخوان را داشته باشیم که پایان نامه هایی که درکتابخانه ها جمع آوری شده به بحث صنعت و اجرایی کشیده شود و مشاوران، سرمایه گزاران و پیمانکاران بتوانند  این مباحث را عملی کنند که این خود هم به بخش های دانش بنیان کمکی می شود و هم کاهش هزینه ها را در خیلی موارد در برخواهد داشت.

سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته

03-09-1397
  سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته از 25 تا 27 آذرماه سال جاری به مناسبت هفته حمل و نقل در تهران برگزار خواهد شد. به گزارش ستاد خبری، در نمایشگاه ا... خواندن خبر ها

مقالات علمی

03-09-1397
  به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی در زمینه قیر و آسفالت  و نفت و گاز کشور و  بهبود بخشیدن به امور آموزشی  و پژوهشی  در زمینه های مهندسی و مدیریت زیرساخت های وا... خواندن خبر ها

ارتقای فعالیت در حوزه نفت

03-09-1397
همکاری ۵ پارک علم و فناوری برای ارتقای فعالیت در حوزه نفت تفاهم نامه همکاری میان پارک‌های علم و فناوری پنج استان در راستای ارتقای مراکز تخصصی و شرکت های فعال در حو... خواندن خبر ها

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

23-03-1397
پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک   به گفته منابع آگاه، روسیه قصد دارد پیشنهاد کند که اوپک و متحدانش مجاز خواهند بود به سطح تولید خود در اکتبر سال ۲۰۱۶ بازگ... خواندن خبر ها

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

23-03-1397
تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟ حجم گاز درجای میدان کیش ۵۵.۵ تریلیون فوت‌مکعب با ضریب بازیافت ۷۰درصد و حجم میعانات گازی این مید... خواندن خبر ها

سانچی لکه نفتی 16 کیلومتری برجای گذاشت

25-10-1396
  نفتکش سانچی که روز یکشنبه در دریای چین شرقی غرق شد، در بدترین فاجعه یک کشتی نفتی در دهه‌های اخیر، یک لکه نفتی به وسعت ۱۰ مایل (حدود ۱۶ کیلومتر) از خود برجای گذاشت. ... خواندن خبر ها

مهندس میر شفیع-معاونت شرکت ساخت و توسعه آزاد راهها

02-10-1396
    تمام آزادراه ها باید در دوران اجرا و قبل از شروع بهره برداری بازرسی ایمنی شوند   از ديرباز توسعه اقتصادي در گرو توسعه بازرگاني بوده وتوسعه بازرگاني نيز وابس... خواندن خبر ها

دکتر شکرچی زاده-رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی

02-10-1396
   درصدی از قیرهای موجود در کشور قیرهای غیر استاندارد می باشند. با توجه به اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان پایگاه ملی و متولی بخش پژوهش اطلاع‌رسا... خواندن خبر ها

دهمین نمایشگاه تخصصی بازار صنعت ساختمان

24-08-1396
        به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در نمایشگاه امسال بیشتر تشکل های صنفی صنعت ساختمان حضور پر رنگی خواهند داشت. این نمایشگاه در 20 هزار مترمربع با حضور بیش از... خواندن خبر ها

پروژه ای در بریتانیا قصد دارد با هیدروژن سوخت مصرفی شهرها را تامین کند

21-08-1396
          به گزارش نشریه شهروساختمان و به نقل از جی سی ار مهندسین آروپ بریتانیا یک مطالعه امکان سنجی برای جایگزینی گاز طبیعی با هیدروژن در گرمایش خانه های انگل... خواندن خبر ها

ساخت بلندترین توربین جهان در آلمان

14-08-1396
بلندترین توربین بادی دنیا توسط شرکت مکس بول در شهر اشتوتگارت آلمان ساخت شد و نصب گردید.طول محور این توربین بادی 178 متر و ارتفاع آن 265 متر می باشد. وجود مخزن آب نیروگاه د... خواندن خبر ها

مهندس فرهاد علیزاده افشار

06-06-1396
پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی   گفتگو با مهندس فرهاد علیزاده افشار، دبیر کل پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توس... خواندن خبر ها

صادرات نفت ایران به روسیه

29-05-1396
    معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: امیدواریم قرارداد صادرات نفت ایران به روسیه از اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر اجرایی شود.   به گزارش ... خواندن خبر ها

افزایش ذخایر قابل بازیافت ٤٤٠٠میلیون بشکه نفت در مناطق نفت‌خیز

10-05-1396
افزایش ذخایر قابل بازیافت ٤٤٠٠میلیون بشکه نفت در مناطق نفت‌خیز       مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه مطالعه جامع میادین هیدروکربوری یکی از... خواندن خبر ها

ویژه نامه نمایشگاه صنعت ساختمان 96

27-04-1396
  همانطور که مطلع هستید هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در تاریخ 21 مرداد ماه سال 1396 در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار خواهد شد. بهمین خاطر ماهنامه شهرو س... خواندن خبر ها

گزارش وزیر نفت از قرارداد توتال در جلسه علنی امروز مجلس

21-04-1396
  وزیر نفت در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) گزارشی درباره قرارداد اخیر نفت با شرکت توتال به مجلس شورای اسلامی ارایه می کند به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسه علنی ... خواندن خبر ها

صرفه جویی ۲۷۲ میلیون بشکه‌ای نفت خام از سال ۹۰ تا ۹۴

21-04-1396
    اقدام‌های مثبت وزارت نفت از سال ۹۰ تا ۹۴، باعث صرفه جویی ۲۷۲ میلیون بشکه‌ای نفت خام شده که این امر به کاهش ۱۳۶ میلیون تن دی اکسیدکربن منجر شده است.    به گ... خواندن خبر ها

شماره 100 نشریه شهرو ساختمان

10-03-1396
  ... خواندن خبر ها

توزیع ماهنامه نیازمندی های ساختمان

11-11-1395
ماهنامه نیازمندی های ساختمان که در سال جاری فعالیت خود را شروع کرده است با پشتکار و کمک از تجربه و دانش 14 سال نشریه شهروساختمان گام های ابتدایی خود را محکم و استوار بر... خواندن خبر ها

کفپوش هوشمند با قابلیت تولید برق

25-08-1395
  کفپوش هوشمند با قابلیت تولید برق معرفی شد کفپوش هوشمند یکی از یافته‌های جدید دانشمندان دانشگاه ویسکانزین-مدیسون است که ادعا شده قابلیت تولید برق از قدم‌های ا... خواندن خبر ها

آخرین شماره نشریه

حقوق کلیه مطالب مندرج در سایت متعلق به نشریه شهروساختمان می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.