واقعیت افزوده موفقیت : داشتن یه روز بهتر با به روز بودن

تازه ترین ها

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک   به گفته منابع آگاه، روسیه قصد دارد پیشنهاد کند که...

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟ حجم گاز درجای میدان کیش...

سانچی لکه نفتی 16 کیلومتری برجای گذاشت

سانچی لکه نفتی 16 کیلومتری برجای گذاشت

  نفتکش سانچی که روز یکشنبه در دریای چین شرقی غرق شد، در بدترین فاجعه یک کشتی نفتی در دهه‌های...

مهندس میر شفیع-معاونت شرکت ساخت و توسعه آزاد راهها

مهندس میر شفیع-معاونت شرکت ساخت و توسعه آزاد راهها

    تمام آزادراه ها باید در دوران اجرا و قبل از شروع بهره برداری بازرسی ایمنی شوند   از...

دکتر شکرچی زاده-رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی

دکتر شکرچی زاده-رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی

   درصدی از قیرهای موجود در کشور قیرهای غیر استاندارد می باشند. با توجه به اینکه مرکز تحقیقات...

تهران جزو ۱۱ شهر بلند جهان

تهران جزو ۱۱ شهر بلند جهان

در حالی که گفته می شود تهران با معضلی به نام بلندمرتبه‌سازی ‌های فاقد مطالعه بخصوص در یک دهه اخیر مواجه بوده این شهر هم اکنون جزو ۱۱ شهر بلند جهان قرار دارد. همچنین پایتخت ایران رکوردار گودبرداری‌های عمیق در جهان شناخته شده است.

به گزارش ایسنا، مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی می گوید ما رکورددار گودبرداری در دنیا هستیم. ساختمانی ساخته شده است با ۷۰ متر عمق که مطمئنا در هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی‌افتد و از این حیث می‌تواند در کتاب گینس نیز ثبت شود.

وی با بیان این‌که ساختمان بلند در همه جای دنیا به صورت مطلوب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که با رعایت ضوابط و مقررات، بلندمرتبه‌ها پسندیده‌تر خواهند بود.

گودبرداری‌های تهران می تواند در گینس ثبت شود!

منوچهر شیبانی‌اصل طی روزهای اخیر در اولین نشست شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بناهای  بلند که قرار است ۲۸ تا ۳۰ دی ماه برگزار شود  ضمن تاکید بر گنجاندن مباحث روز دنیا در نظرات کارشناسی شده برای بررسی موضوع ساختمان‌های بلند بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نکات مطرح در این زمینه بحث گودبرداری است. متاسفانه ما رکورددار گودبرداری در دنیا هستیم. ساختمانی ساخته شده است با ۷۰ متر عمق که مطمئنا در هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی‌افتد و از این حیث می‌تواند در کتاب گینس نیز ثبت شود.

شیبانی‌ اصل با بیان این موضوع که یکی از مهم‌ترین نکات در بحث بناهای بلند اخلاق حرفه‌ای است بیان کرد: تردیدی نیست که وضعیت اخلاق حرفه‌ای در حوزه ساختمان مناسب و مطلوب نیست. با تاکید دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی و پیگیری‌های مداوم دکتر مظاهریان، وزارت راه و شهرسازی گام بزرگی را برای ارتقای اخلاق حرفه‌ای در پیش گرفته است که این موضوع باید سرلوحه سازمان‌های دیگر نیز قرار گیرد.

تهران جزو ۱۱ شهر بلند جهان

رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: بحث بناهای بلند موضوعی است که حتی اگر سالیان سال مورد بررسی و مطالعه قرار بگیرد، باز هم همچنان حرف‌های زیادی برای گفتن باقی می‌ماند. در حال حاضر تهران جزو ۱۱ شهر بلند جهان است و همین رکورد ما را با مشکلات غیرقابل پیش‌بینی بسیاری مواجه می‌کند.

سیدمحمد بهشتی افزود: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کنفرانس بناهای بلند ایجاد گفتمان میان بخش‌های مختلف جامعه است و مطمئنا با توجه به هدف کنونی این دوره از برگزاری کنفرانس بناهای بلند می‌توان با آینده‌نگری برای مشکلات و پیامدهایی که این بناها برایمان خواهد داشت راهکار مناسبی اندیشیده شود.

لزوم تبادل اطلاعات در زمینه بناهای بلند در پسابرجام

حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی نیز بیان کرد: یکی از مهمترین نتایج دوره‌های قبل کنفرانس بناهای بلند به خصوص سال گذشته، حساس کردن همه بخش‌های مرتبط با بلندمرتبه‌سازی از در جامعه بود. بطوریکه شاهدیم در دوره قبل از اقتصاد بناهای بلند تا فرهنگ ساختمانی این بناها مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر علمی سومین کنفرانس بناهای بلند خاطرنشان کرد: تمام تلاش کمیته اجرایی و علمی این کنفرانس این است تا در سال سوم تحولی ایجاد کنند و بر همین اساس با توجه به پیشنهاداتی که از سوی دانشگاهیان شده درصدد آن هستیم تا جهت‌گیری سومین  کنفرانس،   بین‌المللی باشد. چرا که با توجه به تحولات علمی، اقتصادی و بین‌المللی که در دوران پسابرجام در حال وقوع است، می‌توان با دعوت از شرکت‌های مطرح بین‌المللی  و تبادل اطلاعات، کنفرانس را برای دوره‌های بعدی در مسیری پویا تری قرار داد.

مسائل اجتماعی و فرهنگی بیش از مسائل فنی ساختمان‌های بلند نیازمند بررسی است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران دیگر سخنران حاضر در این نشست با بیان این موضوع  که مسائل اجتماعی و فرهنگی بیش از مسائل فنی ساختمان‌های بلند نیازمند بحث و  بررسی است، اظهار کرد: دو بحث اجتماعی و فرهنگی از سوی استادان و دانشگاهیان به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و امیدواریم با جمع‌بندی این مباحث، برنامه هدفمندی ارایه دهیم.

مهرشاد کاظمی تاکید کرد: باید بپذیریم که بناهای بلند هستند و به جای انتقاد و قرار گرفتن در مقابل هم، باید راهکار مناسبی به منظور حل معضلات و مشکلات پیش‌آمده اندیشیده شود که به عقیده من هم این کنفرانس در پی تحقق همین موضوع است.

بناهای بلند اسیر قضاوت‌های نادرست شده است

همچنین دکتر گلابچی از انتقادات کارشناسی نشده‌ای که علیه این پدیده نوظهور اعمال می‌شود، افزود: چقدر خوب است که این همایش یکی از برنامه‌های دائمی وزارت راه و شهرسازی تبدیل شود چرا که در جامعه‌ای که ساختمان‌های بلند در بسیاری از مواقع با دید کارشناسی مورد نقد قرار می‌گیرند، اساتید و دانشجویان با دفاع از معماری سنتی به مقابله با این پدیده مدرن می‌پردازند، این کنفرانس می‌تواند فضای متعادلی را در حوزه بلندمرتبه‌سازی پدید آورد و جامعه را به اندیشیدن حول این موضوع سوق دهد.

وی خاطرنشان کرد: دنیا در ارتباط با ساختمان‌های بلندمرتبه اقدامات بسیار خوبی انجام داده و مباحث صنعتی و غیرصنعتی را به صورت جدی مورد مطالعه قرارداده است. بر همین اساس قرار دادن این رویکرد می تواند باعث کسب تجارب بین‌المللی شود.

همچنین دبیر اجرایی کنفرانس، با ارایه گزارشی از روند اجرایی دو دوره قبل این کنفرانس پیشنهاد داد: به منظور ایجاد وحدت رویه و برقراری ارتباط موضوعی همچون سال‌های گذشته، مهم‌ترین مسائل مرتبط با بناهای بلند در محورهای تخصصی گنجانده شود.

توقف برخی پروژه های تجاری اداری

بنابراین گزارش، خاموش بودن یک دهه‌ای مانیتورینگ ساخت و ساز در تهران، وضعیت را به مرحله‌ای رسانده که بنا به گفته‌ی مسوولان و کارشناسان، از این پس تعریف پروژه جدید با عمق و ارتفاع زیاد در شهر تهران باید حتما با بررسی دقیق انجام شود و بخصوص از طرح‌های جامع و تفصیلی شهر تهران تبعیت کند؛ اقدامی که در نقاطی از شهر تهران همچون منطقه یک، چهار و ۲۲ رعایت نشده و شاهدیم که به گفته‌ی مسوولان وزارت راه و شهرسازی، بلندمرتبه‌سازی‌های منطقه ۲۲ جلوی کریدور باد پایتخت را گرفته و به تشدید آلودگی هوای تهران کمک می‌کند.

چندی پیش نیز سردار امیری جانشین راهور ناجا گزارش داد مجتمع «کوروش» در منطقه ۵ طی یک سال گذشته ۳۲ فقره تصادف و ۱۸ هزار فقره تخلفات رانندگی را در اطراف خود دیده است؛ مجتمعی با ۱۶۰۰ واحد پارکینگ، ۲۵۰۰ صندلی در پردیس سینمایی و ده‌ها هزار مراجعه کننده در روز.

کارشناسان معتقدند با ادامه این روند شهروندانی که به دنبال زندگی آرام هستند باید شهر را به نفع این مجتمع‌ها ترک کنند.

 مدتی پیش خبر رسید پروژه‌های سهیل، ایران زمین و اطلس مال قرار است مهمانان آینده تهران باشند که البته فعلا روند ساخت آنها متوقف شده است؛ اولی به دلیل افزایش حجم تراکم و دومی به دلیل خطر فروریزش و سومی به دلیل احتمال خسارتی که به عمارت «صاحبقرانیه» وارد می‌کند.   قبل از آن هم یکی از سازمان‌های دولتی اعلام کرد قصد دارد آسمان‌خراشی ۱۲۱ طبقه در تهران بسازد؛ آسمان‌خراشی که کارشناسان آن را به دایناسور شهری تعبیر می‌کنند و معتقدند وضعیت محدوده کنونی تهران از جنبه‌های اجتماعی، جغرافیایی، زمین‌شناختی و تقسیمات شهری از موقعیت مناسبی برای احداث چنین ساختمان‌هایی برخوردار نیست.

 

پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک

23-03-1397
پیشنهاد جدید روسیه برای سیاست نفتی اوپک   به گفته منابع آگاه، روسیه قصد دارد پیشنهاد کند که اوپک و متحدانش مجاز خواهند بود به سطح تولید خود در اکتبر سال ۲۰۱۶ بازگ... خواندن خبر ها

تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟

23-03-1397
تولید از میدان کیش درچه مرحله‌ای قرار دارد و گاز آن به کجا می‌رود؟ حجم گاز درجای میدان کیش ۵۵.۵ تریلیون فوت‌مکعب با ضریب بازیافت ۷۰درصد و حجم میعانات گازی این مید... خواندن خبر ها

سانچی لکه نفتی 16 کیلومتری برجای گذاشت

25-10-1396
  نفتکش سانچی که روز یکشنبه در دریای چین شرقی غرق شد، در بدترین فاجعه یک کشتی نفتی در دهه‌های اخیر، یک لکه نفتی به وسعت ۱۰ مایل (حدود ۱۶ کیلومتر) از خود برجای گذاشت. ... خواندن خبر ها

مهندس میر شفیع-معاونت شرکت ساخت و توسعه آزاد راهها

02-10-1396
    تمام آزادراه ها باید در دوران اجرا و قبل از شروع بهره برداری بازرسی ایمنی شوند   از ديرباز توسعه اقتصادي در گرو توسعه بازرگاني بوده وتوسعه بازرگاني نيز وابس... خواندن خبر ها

دکتر شکرچی زاده-رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی

02-10-1396
   درصدی از قیرهای موجود در کشور قیرهای غیر استاندارد می باشند. با توجه به اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان پایگاه ملی و متولی بخش پژوهش اطلاع‌رسا... خواندن خبر ها

دهمین نمایشگاه تخصصی بازار صنعت ساختمان

24-08-1396
        به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در نمایشگاه امسال بیشتر تشکل های صنفی صنعت ساختمان حضور پر رنگی خواهند داشت. این نمایشگاه در 20 هزار مترمربع با حضور بیش از... خواندن خبر ها

پروژه ای در بریتانیا قصد دارد با هیدروژن سوخت مصرفی شهرها را تامین کند

21-08-1396
          به گزارش نشریه شهروساختمان و به نقل از جی سی ار مهندسین آروپ بریتانیا یک مطالعه امکان سنجی برای جایگزینی گاز طبیعی با هیدروژن در گرمایش خانه های انگل... خواندن خبر ها

ساخت بلندترین توربین جهان در آلمان

14-08-1396
بلندترین توربین بادی دنیا توسط شرکت مکس بول در شهر اشتوتگارت آلمان ساخت شد و نصب گردید.طول محور این توربین بادی 178 متر و ارتفاع آن 265 متر می باشد. وجود مخزن آب نیروگاه د... خواندن خبر ها

مهندس فرهاد علیزاده افشار

06-06-1396
پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی   گفتگو با مهندس فرهاد علیزاده افشار، دبیر کل پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توس... خواندن خبر ها

صادرات نفت ایران به روسیه

29-05-1396
    معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: امیدواریم قرارداد صادرات نفت ایران به روسیه از اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر اجرایی شود.   به گزارش ... خواندن خبر ها

افزایش ذخایر قابل بازیافت ٤٤٠٠میلیون بشکه نفت در مناطق نفت‌خیز

10-05-1396
افزایش ذخایر قابل بازیافت ٤٤٠٠میلیون بشکه نفت در مناطق نفت‌خیز       مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه مطالعه جامع میادین هیدروکربوری یکی از... خواندن خبر ها

ویژه نامه نمایشگاه صنعت ساختمان 96

27-04-1396
  همانطور که مطلع هستید هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در تاریخ 21 مرداد ماه سال 1396 در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار خواهد شد. بهمین خاطر ماهنامه شهرو س... خواندن خبر ها

گزارش وزیر نفت از قرارداد توتال در جلسه علنی امروز مجلس

21-04-1396
  وزیر نفت در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) گزارشی درباره قرارداد اخیر نفت با شرکت توتال به مجلس شورای اسلامی ارایه می کند به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسه علنی ... خواندن خبر ها

صرفه جویی ۲۷۲ میلیون بشکه‌ای نفت خام از سال ۹۰ تا ۹۴

21-04-1396
    اقدام‌های مثبت وزارت نفت از سال ۹۰ تا ۹۴، باعث صرفه جویی ۲۷۲ میلیون بشکه‌ای نفت خام شده که این امر به کاهش ۱۳۶ میلیون تن دی اکسیدکربن منجر شده است.    به گ... خواندن خبر ها

شماره 100 نشریه شهرو ساختمان

10-03-1396
  ... خواندن خبر ها

توزیع ماهنامه نیازمندی های ساختمان

11-11-1395
ماهنامه نیازمندی های ساختمان که در سال جاری فعالیت خود را شروع کرده است با پشتکار و کمک از تجربه و دانش 14 سال نشریه شهروساختمان گام های ابتدایی خود را محکم و استوار بر... خواندن خبر ها

کفپوش هوشمند با قابلیت تولید برق

25-08-1395
  کفپوش هوشمند با قابلیت تولید برق معرفی شد کفپوش هوشمند یکی از یافته‌های جدید دانشمندان دانشگاه ویسکانزین-مدیسون است که ادعا شده قابلیت تولید برق از قدم‌های ا... خواندن خبر ها

بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات آغاز به کار کرد/افتتاح رسمی 15 آبان

14-08-1395
بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات آغاز به کار کرد15 آبان ماه اگرچه درهای بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ساعت 14 امروز(جمعه) به روی مردم گشوده شد، اما این روید... خواندن خبر ها

شانزدهمین نمایشگاه صنعت برق

14-08-1395
مايشگاه بين المللي صنعت برق ايران به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري ايران در اين حوزه كه سالانه با حضور جمع كثيري از شركتهاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه صنعت... خواندن خبر ها

استفاده از برق‌گیرهای ساخت داخل در صنعت برق

12-08-1395
  استفاده از برق‌گیرهای ساخت داخل در صنعت برق   یک شرکت فناور داخلی توانسته است با تولید نیمه‌هادی‌های غیر خطی مورد نیاز صنعت برق کشور، در جهت رفع نیاز صنعت به ... خواندن خبر ها

آخرین شماره نشریه

پیاده سازی و پشتیبانی : سجادی | 09391178502

حقوق کلیه مطالب مندرج در سایت متعلق به نشریه شهروساختمان می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.